facebook instagram youtube

  Teatr im.St.I.Witkiewicza w Zakopanem serdecznie zaprasza w piątek 17 sierpnia 2018 o godz. 16.00 na Scenę A.Bazakabala - do Kawiarni Teatru na spektakl familijny dla dzieci od 3 roku życia BAJKA O SZCZĘŚCIU Izabeli Degórskiej w wykonaniu TeatRYLE z Poznania


Oto uniwersalna przypowieść o szczęściu i przyjaźni. O szczęściu nieustannie przez nas poszukiwanym, ale niedostrzeganym w zwykłym, codziennym życiu. O przyjaźni, bez której czujemy się samotni i niepotrzebni... Ubogie, proste, ale i szczęśliwe życie wiodą Dziadek z trójką zwierząt: tańczącą Myszką, śpiewającym Kogucikiem i muzykalną Świnką. Pewnego dnia w ich spokojnym świecie pojawia się Handlarz. Kusi reklamami, oferuje różnorodne towary. Staruszek -- początkowo nieufny -- ulega złudnemu urokowi kolorowych przedmiotów i po kolei wymienia Myszkę, Kogucika i Świnkę na fajkę, nożyk i zegarek. Jednak kiedy zostaje sam uzmysławia sobie co stracił i postanawia wyruszyć w świat na poszukiwanie swoich przyjaciół.

To mądra i pełna ciepła opowieść o Dziadku, który dopiero gdy zostaje sam, zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele utracił. W pięknym, poetyckim spektaklu twórcy odpowiadają na odwieczne pytanie: być czy mieć?

Z recenzji:

Mądry tekst Izabeli Degórskiej aktorzy podali w nietuzinkowej oprawie scenicznej. Śliczne lalki, zaskakująca scenografia, znakomita muzyka, klimatyczne oświetlenie, a przede wszystkim fantastyczna animacja przykuwały uwagę dzieci i dorosłych. Dzięki połączeniu tych wszystkich elementów publiczność rozsmakowała się w pięknej, lecz niewesołej historii. (…) Przekaz bajki o smutku i samotności na scenie pozostał czytelny. Jednak melancholijnej refleksji, że szczęście to przyjaciele, nie przedmioty, towarzyszyła też druga, pogodna myśl – świat jest cudowny, a ludzie dobrzy. Wizualne aspekty przedstawienia kreowaną rzeczywistość uczyniły uroczą. Spowodowały, że negatywne zdarzenia i emocje nie dominowały. Sceniczny świat był jasny oraz przyjazny.

Bohaterowie pod postacią estetycznych lalek w cukierkowych kolorach wydawali się sympatyczni (…)

Pomysłowość realizacji, wymuskanie drobiazgów i uporządkowanie spektaklu miało niebagatelny wpływ na odbiór sztuki. Publiczność śledziła akcję z szeroko otwartymi oczami i wytężonym słuchem. Dorośli widzowie również uszczknęli trochę szczęścia dla siebie. Niektórych zaskoczyło, że dobrych przedstawień nie trzeba szukać w ogromnych teatrach „za lasem”, a najwięcej czaru mają proste historie o dużej wartości artystycznej.

Maria Maczuga

Obsada: Mariola Ryl-Krystianowska, Marcin Ryl-Krystianowski

scenografia - Olga Ryl-Krystianowska

muzyka - Robert Łuczak

Czas trwania: 45 minut

Bilety: 20 zł od dziecka, opiekun 23 zł. Bilety dostępne on-line lub w Kasie Teatru tel. 600 00 15 14 od wt do sob od 10.00 do 14.00 w siedzibie Teatru ul. Chramcówki 15.

Serdecznie zapraszamy na spędzenie teatralnego popołudnia z dziećmi i teatrem, w którym wszystko jest możliwe.

(APM)


NAGRODY
REKLAMA