facebook instagram youtube

Konkurs Powiatowy Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości

Od kilku lat w dniu 10 października odbywa się etap gminny Powiatowego Konkursu „Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości”. Tegorocznym motywem przewodnim konkursu jest temat „BOHATEROWIE NIEPODLEGŁEJ”. Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół podstawowych z Miasta Kórnik, Miasta Sopot, Gminy Suchy Las, Gminy i Miasta Sianów, Gminy Jabłonka oraz z terenu Powiatu Tatrzańskiego, a także uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatów Kartuskiego, Łowickiego, Poznańskiego, Świdnickiego i Tatrzańskiego.
Do eliminacji przystąpili uczniowie – trzyosobowe reprezentacje, tworzące drużyny ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. H. Marusarzówny, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Gen. M. Zaruskiego, Szkoły Podstawowej nr 4 im. M. J. Piłsudskiego, Szkoły Podstawowej nr 5 im. J. Korczaka oraz uczniowie z Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Zwycięską drużyną etapu gminnego została drużyna z Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących, w składzie: Mikołaj Baczyński, Michał Knapczyk i Jakub Oleś.

Finał konkursu odbędzie w dniu 07.11. o godz. 10.00 w Bukowinie Tatrzańskiej w budynku Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy, ul. Kościuszki 11.

Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Zakopanem, a partnerami konkursu są: Gmina Biały Dunajec, Gmina Bukowina Tatrzańska, Gmina Kościelisko, Gmina Poronin oraz Gmina Miasto Zakopane. Każdego roku inna gmina jest gospodarzem eliminacji. W tym roku rolę tą pełni Gmina Bukowina Tatrzańska.

(RKW)

NAGRODY
REKLAMA