facebook instagram youtube

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Miejska Biblioteka

Publiczna im. Stefana Żeromskiego

zapraszają na

promocję tomiku „Prześmiewnik” autorstwa Marka Monikowskiego

oraz wernisaż wystawy Janusza Ochockiego ilustratora książki.


11.05.2018 /piątek/ godz. 18.00

Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej, os. Łukaszówki 4a

Wstęp wolny

„Urodziłem się w Częstochowie wystarczająco dawno temu, tak dawno, że dziś mogę powiedzieć o swoim wieku: zaawansowany średni. Za sprawą moich rodzicieli, którym zbrzydło miasto, wylądowałem jako nastolatek w Janowie koło rodzinnej Częstochowy. Utkwiłem tam na ponad czterdzieści lat i na dobrą sprawę tkwię tam co najmniej jedną nogą do dzisiaj, ponieważ należę zarówno do Janowskiego Klubu Literackiego, Art.-Poniku i Zespołu Folklorystycznego „Janowianie”.

W zespole poznałem moja żonę Iwonę, mieszkankę Skrajniwy w sąsiedniej gminie Lelów, więc kiedy kręcono film o Art.-Poniku zadałem pytanie: Kto jest temu winny, Że jestem dwugminny?

Oczywiście o żadnej winie mowy być nie może, gdyż
w wieku, jak już się rzekło, zaawansowanym średnim znalazłem się w pięknym miejscu: w gospodarstwie agroturystycznym: „Na Skraju Niwy”, gdzie nasze konie czasami zamieniają się w Pegazy, kryty trzciną dom zwraca uwagę przejeżdżających drogą turystów, gdzie zrobiliśmy łazienkoogród, w którym wanna jest mieszkaniem cukinii, a sedes truskawek, gdzie uczestnicy naszych konno-artystycznych obozów, wyjeżdżając po kilkunastu dniach pobytu, zaklepują sobie miejsce na następny rok.

Ostatnio przemieszkuje tu nawet wybitny artysta i nasz przyjaciel Janusz Ochocki, dzięki któremu ten tomik zaczął przemawiać nie tylko słowem, ale i obrazem….”


NAGRODY
REKLAMA