facebook instagram youtube

Witold Zalewski i Ludmiła Staroń podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na ostatnią odsłonę tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem. 
Finałowy koncert odbędzie się we wtorek 15 sierpnia o godzinie 20.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny, ul. Krupówki 1 a. Wystąpią Witold Zalewski – organy i Ludmiła Staroń – sopran.


Program:

Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Fantazja G-dur, BWV 572 (organy solo)
Camille Saint-Saëns (1835-1921) – Ave Maria
Władimir Wawiłow (1925-1973) – Ave Maria (przypisywane G. Cacciniemu)
Franciszek Liszt (1811-1886) – Ave Maria d’Arcadelt (organy solo)
César Franck (1822-1890) – Ave Maria
Adolf Doss (1825-1886) – Ave Maria
Johann Sebastian Bach – Preludium i Fuga a-moll, BWV 543
Luigi Cherubini (1760-1842) – Ave Maria
Léon Boëllmann (1862-1897) – Suita Gotycka, op. 25
Introduction-Choral, Menuet gothique, Prière à Notre-Dame, Toccata 


WITOLD ZALEWSKI - w roku 1992 ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie - w klasie organów prof. Jana Jargonia. Od roku 1995 jest I organistą Katedry Wawelskiej. Kilkukrotnie pełnił rolę organisty podczas pielgrzymek Papieskich. Jako solista koncertuje regularnie na najważniejszych festiwalach w kraju i za granicą. Wystąpił, m.in. w katedrze św. Patryka na Manhattanie w Nowym Jorku, katedrze Notre-Dame w Paryżu, Tokio Metroplitan Art Space, Nativity Church w Betlejem oraz w Buenos Aires, Montevideo, Rio de Janeiro, Toronto, Jerozolimie, Irkucku, Istambule, Sankt Petersburgu i Moskwie. Od 1998 roku jest członkiem Komisji Muzyki Kościelnej Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Witold Zalewski jest autorem Śpiewnika Pieśni Kościelnych wydanego przez PWM w roku 1997. Artysta zajmuje się propagowaniem muzyki organowej poprzez współorganizowanie wielu festiwali i koncertów. W 2011 roku został wyróżniony przez papieża Benedykta XVI odznaczeniem „Pro ecclesia et Pontifice”. Od roku 2016 pełni funkcję dyrektora Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej w Krakowie na stanowisku adiunkta z habilitacją. Ma w swoim dorobku dyskograficznym 7 płyt CD z solową muzyką organową.

LUDMIŁA STAROŃ - absolwentka Krakowskiej Akademii Muzycznej. W 1989 rozpoczęła studia wokalne w Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie prof. Zofii Janukowicz-Pobłockiej. W latach 1993-1995 studiowała śpiew pod kierunkiem prof. Christiana Elsnera z Drezna, uczestnicząc w licznych seminariach i warsztatach poświęconych muzyce niemieckiego romantyzmu. W 1996 roku ukończyła studia wokalne w klasie prof. Adama Szybowskiego. W repertuarze Ludmiły Staroń szczególne miejsce zajmują polskie i niemieckie pieśni romantyczne. W swoim dorobku artystycznym posiada również gorąco przyjmowane kreacje solistyczne w utworach oratoryjnych (Bach, Haendel, Haydn, Rossini). Walory głosu i temperament predestynują artystkę do wykonywania utworów o szerokiej amplitudzie nastrojów. Romantyczne pieśni, renesansowe i barokowe arcydzieła muzyki wokalnej z mocno zarysowanymi kontrastami formy i uczuć stanowią żywioł, w którym artystka wyraża się najpełniej.


WSTĘP WOLNY!

Zapraszamy na stronę oraz na facebooka

Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem.

http://festiwale.zakopane.pl/2017/festiwal-organow...

NAGRODY
REKLAMA