facebook instagram youtube

Przegląd Filmów o Sztuce, Salon Marcowy i inne wiosenne wydarzenia w Zakopanem

166 filmów bierze udział w tegorocznym Przeglądzie Filmów o Sztuce, który będzie miał miejsce w dniach 11-16 kwietnia w Zakopanem. To 21. edycja reaktywowanego właśnie wydarzenia, które integruje filmowców z przedstawicielami innych środowisk artystycznych. W Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego odbyła się konferencja prasowa, na której organizatorzy zaprezentowali program i założenia tegorocznego wydarzenia.

Wzięli w niej udział wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica, dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher, zastępca dyrektora ZCK Lidia Rosińska-Podleśny, członkowie Komisji Selekcyjnej Urszula Dubowska, Jerzy Armata i Maciej Wojak. Organizatorzy zaprezentowali bogatą historię Przeglądu, jego jury, idę i program. Zaprosili także na Salon Marcowy 2018, który stanowić będzie prezentacja wybranych artystów, którzy swoje prace pokazywali podczas Salonów Marcowych w latach 1958 -1969.

Podczas konferencji naczelnik Wydziału Kultury Joanna Staszak oraz Dyrektor ZCK Beata Majcher omówiły wiosenną ofertę kulturalną Zakopanego. W najbliższych miesiącach w Zakopanem odbędzie się m.in. 15. Wiosna Jazzowa Zakopane, 13. Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was” oraz tradycyjnie majowa Noc Muzeów. Zapraszamy do zapoznania się z szczegółami zaplanowanych na najbliższy czas wydarzeń!


(RKW/AKS)

NAGRODY
REKLAMA