facebook instagram youtube

Uroczystości odpustowe na Olczy

22 lipca na Olczy odbył się szczególny parafialny odpust, połączony z ważnymi jubileuszami 100-lecia odzyskania niepodległości, 30-lecia konsekracji kościoła oraz 10-lecia ogłoszenia Sanktuarium. Sumie odpustowej z procesją eucharystyczną przewodniczył J.E. ks. abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski. W uroczystościach uczestniczył burmistrz Leszek Dorula, Starosta Piotr Bąk, wicestarosta Jerzy Zacharko, poczty sztandarowe, księża z całego dekanatu, przedstawiciele Związku Podhalan oraz liczni parafianie i goście. Muzyczną oprawę przygotował Zespół Giewont.

Metropolita Krakowski przybył do Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w asyście góralskiej banderii konnej, gdzie powitany został przez kustosza ks. Jerzego Grzyba, władze samorządowe oraz góralską muzykę. Po Mszy św. burmistrz, podkreślając przywiązanie mieszkańców do wiary i tradycji, dziękował ks. Abp Markowi Jędraszewskiemu z obecność w Zakopanem w tym szczególnym dla Olczy i całego miasta dniu.

Na zakończenie w auli dolnego kościoła odbył się występ w wykonaniu trzech grup wiekowych Parafialnego Regionalnego Zespołu Giewont oraz młodych akordeonistów pod kierownictwem Anny Zofii Frączystej, którzy przygotowali repertuar złożony z pieśni patriotycznych.


NAGRODY
REKLAMA