facebook instagram youtube

Kajtuś Czarodziej w Teatrze Witkacego

Teatr im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem zaprasza na spektakl dla dzieci od lat 6 Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha KAJTUŚ CZARODZIEJ wg powieści Janusza Korczaka 29 maja (wtorek) godz. 9.00 i 11.00.

Kajtuś to najbardziej niespokojny chłopiec na świecie. Nie zgadza się na życie w Biednym Mieście, w którym na dobre zadomowiła się mgła, nuda i szarość. Odwraca się od rówieśników i od całego świata dorosłych. To dla niego obce plemię.

Za to świat baśni… To jest to! Zasłyszane od babci historie otwierają jego serce na pragnienie bycia czarodziejem. Nie królem, nie lotnikiem i nie detektywem, tylko właśnie czarodziejem! Pewnego dnia niespokojny chłopiec odkrywa w sobie magiczną moc. Jak wykorzysta daną mu szansę?

Spektakl na motywach zwariowanej powieści o małoletnim czarodzieju – historia niegrzeczności, samotności i buntu – poszukiwania sensu i walki o siebie. Twórcy realizują tym samym myśl Korczaka, podejmując niezwykle ważny temat wolności i praw dziecka.

Spektakl zrealizowany był we współpracy z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

Spektakl bierze udział w IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Zakopane.


Rezerwacje: 18 20 00 660 w.27 ( od 8.00 do 14.00) lub na abc@witkacy.pl albo w Kasie Teatru tel. 600 00 15 14 od wt do sob od 10.00 do 14.00. Decyduje kolejność zgłoszeń!


NAGRODY
REKLAMA