facebook instagram youtube

Pociąg Katowice - Zakopane

Koleje Śląskie już po raz trzeci w tym roku uruchomią połączenia do Zakopanego. Dla tych, którzy nie skorzystali jeszcze z przejazdów pociągiem specjalnym Giewont jest to ostatnia okazja w tym sezonie letnim, by wybrać się pod Tatry z regionalnym przewoźnikiem ze Śląska. Ruszyła już sprzedaż biletów, tym razem pociąg Giewont wyruszy 12 i 15 sierpnia. 


Podobnie jak przy poprzednich edycjach, tak i tym razem rezerwacji biletu można dokonać poprzez specjalny formularz. Po dokonaniu rezerwacji będzie można odebrać bilet w ciągu 5 dni w kasie na dworcu w Katowicach lub Bielsku-Białej. Taki bilet kosztuje 30 zł i zapewnia miejsce siedzące w pociągu. W dniu odjazdu będzie również prowadzona sprzedaż biletów „ostatniej szansy”. Będą one wówczas tańsze o 10 złotych, jednak nie będą gwarantować miejsca siedzącego. Dodatkowo liczba takich biletów będzie znacznie ograniczona, dlatego zachęcamy, by nie czekać do ostatniej chwili i zarezerwować sobie bilet odpowiednio wcześniej. Warto również pamiętać, że zakup biletu w jedną stronę nie zapewnia miejsca w pociągu powrotnym. Na każdy kurs konieczny jest zakup oddzielnego biletu.
Dokładny rozkład jazdy pociągów specjalnych można znaleźć w tabeli poniżej. W porównaniu do przejazdu czerwcowego rozkład został zmieniony tak, aby zapewnić podróżnym jeszcze więcej czasu na wycieczki po Zakopanym. Atrakcyjne pod względem turystycznym mogą być również stacje pośrednie, na których zatrzyma się Giewont. Dla miłośników kolejnictwa nie lada gratką może być np. skansen kolejowy w Chabówce.

Będzie to już trzecia edycja kursów do Zakopanego. Poprzednie – organizowane z okazji majowego i czerwcowego weekendu – cieszyły się stosunkowo dużym zainteresowaniem. 

Więcej szczegółów na temat przejazdów specjalnych można natomiast znaleźć w Ofercie.Załączniki

NAGRODY
REKLAMA